A cikk ezúttal nem abban nyújt segítséget, hogy melyiket válasszátok a kettő közül, inkább a konkrét választási szempontokat járja körül.
Az írásban ugyan következetesen ceremóniamesterekről beszélek, de ebben az esetben a vőfélyekre is érvényesnek tartom a tartalmat. Az esküvőt, lakodalmat levezető személy két, egymással párhuzamosan működő feladatot végez: kommunikál a vendégekkel, és kommunikál a kollégákkal. Az, hogy mit közvetít, az ő egyéni szakmai irányultságától, elképzeléseitől, tapasztalatától függ. Az pedig, hogy hogyan, a stílusától. A jó választás egyik titka pedig az illető stílusának megismerése. Tegyük félre egy pillanatra a szakmai szempontokat: a játékok számát, a verselés kérdését vagy az ajándékozás módját, és koncentráljunk a stílusra. A násznép és a szolgáltatók többnyire az ország különböző pontjairól, különböző környezetből érkeznek, és egy estére egy igen heterogén, de sajátos közösséget alkotnak. Jó érzékkel előre felmérhető, mennyire fognak közös nyelvet beszélni, hogyan lehet őket úgy megszólítani, hogy természetesnek érezzék. Habár a ceremóniamester irányítottan kommunikál, mégsem mindegy, hogyan kéri meg a násznépet, vagy kollégáit valamire. Ha a násznép többsége fizikai dolgozó, esetleg szereti vaskos tréfákkal ugratni a mindenkori vőlegényt, akkor egy hosszú körmondatokban fogalmazó ceremóniamester akkor is nehezen fog velük szót érteni, ha „csupán” a vacsorához szeretné leültetni a teraszon italozókat. Ugyanő több ellenállásra számíthat a „Muskátli presszó” kemény magjához szokott esküvői duó terelgetése kapcsán is. A dolog fordítva is igaz: ha a násznép jobban ismeri az Örkény Színház az évi műsorát, vagy a magyar jogásztársadalmat foglalkoztató aktuális problémákat a várható termés minőségénél, akkor természetellenesnek fog hatni számára a munkáját professzionális szinten űző, tökéletesen rímelő vőfély harsány „halljunk szót…!” kiáltása.
Hogyan mérjétek fel, hogy nektek való-e a jelöltetek? A találkozó során ne csak szakmai kérdésekre szorítkozzatok! A saját munkájával kapcsolatosan mindenkinek vannak jól működő, sokszor bevált mondatai, amik persze többnyire igazak, és meggyőződésből hangzanak el – hiszen a neki fontos dogokról mindenki örömmel és sokat mesél. Ha jól irányzott kérdésekkel felmértétek a ceremóniamester szakmai kvalitásait, elképzeléseit, nyugodtan beszélgessetek vele ismerkedés képen néhány általános témáról is! Szókincse, modora, véleménye, általános habitusa így könnyebben felszínre tör, és eldönthetitek: a Nektek tetsző stílusban tud-e majd kommunikálni vendégeitekkel, illetve könnyen együtt tud-e dolgozni választott segítőitekkel?
weight loss tipsA Vital Technique In Affiliate Marketing